Digital Signage Nedir?

Televizyon, sinema ve mobil telefonların ardından hayatımızdaki dördüncü ekran olan Digital Signage uygulamalarına; alışveriş merkezlerinde, bankalarda, hastanelerde, üniversitelerde, stadyumlarda, otellerde, zincir mağazalarda, kısaca günlük hayatımızdaki her yerde rastlıyoruz.

Dijitalleşen dünyada açık hava ilanları gibi geleneksel reklam çözümleri; sarf edilen kâğıt masraflarının yanı sıra doğru mesajı, doğru hedef kitleye, doğru zamanda aktarabilme konusunda artık yetersiz kalmaktadır.

Nesnelerin İnterneti, Mobilite, Bulut Bilişim gibi mega trendlerin tetiklediği dijital dönüşüm rüzgarının tüm sektörlerdeki iş modellerini ve insanların yaşayış tarzını hızla değiştirdiği günümüz dünyasında, Sayısal Yayıncılık uygulamalarının kullanım alanları yaygınlaşmaya ve teknolojik altyapısı gelişmeye devam ediyor.

Dijital ortama kolayca bilgi aktarılabilmesi, anında güncellenebilmesi, çok fazla noktanın merkezi olarak yönetilebilmesi ve farklı noktalarda farklı mesajlar sunulabilmesi gibi özellikler Digital Signage uygulamalarını öne çıkarmaktadır.

Digital Signage hayatımızdaki her türlü dijital alanda bilgi, reklam ve mesajların hedef kitleye daha kaliteli görsel ve içeriklerle iletilmesine yarayan, çevrimiçi ve çevrimdışı yapıları kullanarak, her noktadan kolaylıkla erişip kontrolünü sağlayabilen yayıncılık sistemidir.

 

Sayısal Yayıncılık Deneyimini Yeniden Tanımlıyoruz

KoçSistem olarak, Sayısal Yayıncılık alanında tamamen kendi kaynaklarımız ile geliştirdiğimiz Pixage markası ile 10 seneyi aşkın süredir hem yurt içindeki hem de yurt dışındaki müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.