Spor & Eğlence Çözümleri

Pixage’in merkezi yönetimi ve anlık bilgileri bile kolayca güncelleyebilme özelliği sayesinde spor karşılaşmalarında skor, oyuncu değişiklikleri gibi anlık bilgilendirmeleri kolayca yapabilir, canlı yayınlarla entegrasyon sağlayabilirsiniz. Dilediğiniz veri kaynağından elde edebileceğiniz tetikleme mekanizması sayesinde, yayın akışının etkin yönetimini sağlayabilirsiniz.

Avrupa’nın en büyük Digital Signage Projesi’nde Pixage…

KoçSistem, PixageArena ürününü kullanarak gerçekleştirdiği Fenerbahçe Ülker Sports Arena Projesi ile Avrupa’nın en büyük sayısal yayıncılık projesine imza attı. Proje kapsamında, Fenerbahçe Ülker Sports Arena Skor Video Ekran Sistemi’nin mekanik ve elektronik donanım, yazılım, işletim ve bakımını anahtar teslim olarak sağlayan KoçSistem, Ülker Sports Arena’nın yayıncılık, bakım ve teknik destek hizmetlerini sunmaya devam ediyor. Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da kurulan platform içeresinde, IPTV, LCD ekranlar, Central Hung’a entegre dev ekranlar, FIBA onaylı multisport skor panosu, saha kenarı LED reklam panoları, dış cephe LED ekran şeridi ve saha içi 360 derece tribün şeridi yer alıyor.

Ülker Sports Arena’da Avrupa’nın en büyük Center Hung’ında kurulmuş olan LED ekran sistemi görsel, ses ve ışık efekt sistemleri ile entegre çalışıyor. Yaklaşık 30 ton ağırlığında 282 m² ebatlarında olan Center Hung, dört farklı seviyede 25 LED ekrandan oluşuyor. Sisteme statik veya dinamik video olarak; reklam, animasyon, skor ve istatistiksel içeriğin yanı sıra canlı yayın da yansıtılabiliyor.

Center Hung sistemi kullanım amacına göre aşağı, yukarı hareket etme kabiliyetine sahip ve eşzamanlı olarak canlı yayın dahil farklı formatlarda altı farklı dinamik içeriği destekliyor, istenildiğinde tek ekran olarak dinamik reklam ve animasyon içeriği oynatılabiliyor. Saha kenarlarında bulunan LED reklam panoları ise tamamen dinamik reklam amaçlı kullanılıyor. Arena’nın dış cephesi üzerinde bulunan şerit LED ekranlarda, tanıtım ve duyuru içeriği dinamik olarak döndürülebiliyor. Sayısal yayıncılık sistemine entegre çalışan FIBA onaylı multisport skor panosu 10 farklı spor dalını destekliyor. Restoran, toplantı odaları, ortak alanlar ve VIP localarda bulunan toplam 100 adet LCD ekranda, IPTV yayınının yanı sıra reklam ve tanıtım içeriği de yayınlanıyor. Tüm bu ekranlar ve içerikler PixageArena tarafından tek bir noktadan yönetiliyor.

pixage-digital-signage-spor-çözümleri

Avrupa’nın tek yazılımla en fazla lokasyonda uygulanan projesi

İngiltere Premier Ligi’nde uygulanan Pixage teknolojisi uygulanabilirliği ve sunduğu çözümler bazında dünyada örnek gösterilen projeler arasında yer alıyor. 2012 IT Excellence Awards’a layık görülen proje; spor alanında, Avrupa’nın tek yazılımla en fazla lokasyonda uygulanan projesi olma unvanına sahip. İngiltere Premier Ligi PixageArena projesi ile 2008 yılından beri stadyumlarda, taraftarlara, kulüplerin VIP konuklarına yayın yapılıyor. Liverpool Anfield Road, West Bromwich Albion, Sheffield United, Celtic ve Blackburn Rovers PixageArena platformu üzerinde yayın yapan stadyumlar arasında yer alıyor. Otomatik yayın yönetim modülü sayesinde maçın akışına ya da periyodlarına göre yayın akışı otomatik olarak değişiyor. PixageArena ekranlarında yer alan canlı TV görüntüsü, maç öncesi ve sonrası röportajlar, maç ile ilgili istatiksel bilgiler sayesinde izleyiciler stadyumda daha fazla vakit geçiriyor ve fazladan reklam geliri olanağı sunuyor.

2011 yılında hizmet vermeye başlayan Galatasaray Türk Telekom Arena’nın skor panoları, saha kenarı reklam panoları ve localardaki LCD TV’leri PixageArena ile yönetiliyor. Türk Telekom Arena, PixageArena ile Türkiye’nin sayısal yayıncılık teknolojisini tercih eden ilk stadyumu olurken, yine Türkiye spor sektörü içinde uygulanan ilk sayısal yayıncılık çözümü olma özelliğine de sahip. Türk Telekom Arena’da PixageArena’nın yanı sıra reklam alanlarında Pixage AdMananager da kullanılıyor.