Pixage Dıgıtal Sıgnage Avantajları

Tek merkezden gerçekleştirilen içerik yönetimi sayesinde tüm ekranlarınızı tek noktadan yönetebilme imkânına kavuşurken , Pixage Digital Signage uygulamasında bulunan içerik yönetimi ve planlama araçları sayesinde farklı formatta ve sınırsız sayıda içeriğin hedef kitleye basit şekilde ulaştırabilirsiniz.


Kanal, Player Box ve Player Grup tanımlama

İçerik onayı yetkisine sahip yönetici profili tanımlama

Kanal bazında yetkili profil tanımlama

Rol bazlı erişim yetkisi atama

Filtreleme; aynı içeriğin farklı bölümlerini farklı Player Box veya belli bir zaman dilimine atayabilme (farklı illerdeki oynatıcılarda farklı hava durumu bilgisi)

Türkçe, İngilizce dil desteği

Şablon yaratma, sınırsız sayıda içerik penceresi tanımlama

Yayın akışı için zaman planı oluşturma

İçerik ön izleme

Aynı anada aynı ekranlarda birden fazla içerik gösterilebilmesi (Picture in picture)

Efekt Kütüphanesi; içerikler arasındaki geçişlerde kullanılabilecek 20’den fazla geçiş efekti.

Pixage Digital Signage uygulamasında bulunan filtreleme araçlarıyla, farklı lokasyonlarda farklı içerikler yayınlayabilir, böylece mesajlarınızı en uygun hedef kitleye yönlendirebilirsiniz. Örneğin, müşterilerinizin satın alma kararlarını inceleyerek hedef bölgeleri gruplandırabilir ve her bir kitle için farklı yayın kanalları oluşturarak içerik yönetimini bu kanallar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca zaman planlama araçları sayesinde zaman akış çizelgeleri belirleyerek mağazalarınızı sabah ziyaret eden müşterilerinize ayrı, akşam ziyaret eden müşterilerinize ayrı program akışı oluşturabilirsiniz.

Mesajlarınızı daha cazip getirmek için dilediğiniz sayıdaki içeriği aynı anda oynatabilir ve bu içerikleri tek bir ekran üzerinde birbiriyle uyumlu hale getirebilirsiniz. Örneğin ekranı ikiye bölerek anlık borsa bilgilerini ve kurumsal tanıtım videonuzu aynı anda ekranda gösteren bir içerik yönetim planı oluşturabilirsiniz.

Pixage Digital Signage sistemi ekrandaki içeriğin yönetiminin ekranı kullanan kişi tarafından belirlenebildiği interaktif yayın platformu deneyimi sunmaktadır. Bu platform ile ürün veya hizmetleriniz hakkındaki anlık geribildirimleri toplayarak önemli demografik bilgileri anlık olarak edinebilirsiniz. Bu sayede izleyicilerin ekran üzerinde yaptığı seçimlere göre farklı promosyonlar, kampanyalar sunulabilir ve çapraz satış stratejileri uygulayabilirsiniz.

Pixage Digital Signage sisteminin desteklediği yayın türleri

 • HD Yayın
 • Canlı Yayın: Player Box üzerinde bulunan TV kartı, uydu kartı, video kamera, web kamera vb. cihazlardan alınacak görüntünün içerik penceresinde gösterilebilmesi
 • Canlı Yayın (Streaming): Merkez sunucudan eş zamanlı gönderilen görüntünün içerik penceresinden gösterilebilmesi
 • RSS veritabanı ve RSS feed desteği

Her türlü içerik sağlayıcı firma ile entegrasyon sağlanabilir. Örneğin kurumsal uygulamalarınızı gösterebilir ve en son satış rakamlarınızı paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda hava durumu, maç sonuçları, borsa rakamları ve haberler gibi içerikleri yayınlayabilirsiniz.

Pixage Digital Signage, mevcut sisteminize ek yük getirmeyecek şekilde tasarlanmıştır. İçerik oluşturmak, yüklemek ve içeriğin yönetimi için ayrı sunucular kullanılabilir.

Oynatım raporları ve istatistiklere bakarak, videoların oynatıcılara yüklenip yüklenmediği, içeriklerin oynatılıp oynatılmadığı gibi kritik göstergeleri tek bir noktadan izleyebilirsiniz.

Pixage Digital Signage yazılımının sağladığı raporlar;

 • İçerik dağıtımı kontrolü ve aksaklıkların raporlaması
 • Sistem ekipmanlarının (Player Box, network, çoklayıcı donanım ve yazılım) sağlık durum raporu
 • Kullanıcı listesi raporu
 • İçerik oynatım ispat raporu
 • İnteraktif oynatma detayları (Hangi içeriğin kaç defa ve ne süre oynadığı)
 • Arıza raporları
 • Ekran ve Player Box anlık olarak durum görüntüleme

Full HD video, PowerPoint, RSS, fotoğraf, 3D grafik, web sayfaları, dijital saat, TV kartından görüntü, SQL, XML, rich text, metin ve video üstünde kayan yazı Pixage Digital Signage sistemi ile uyumlu yayın türlerinden yalnızca birkaçıdır.

Pixage Digital Signage aynı zamanda; LCD, videowall, projeksiyon sistemleri, LED ekranlar, dijital zemin ve kiosk vs. gibi farklı gösterim türlerini desteklemektedir.